S nástupem teplého a slunečného počasí se více a více stěhujeme ven a zahrady či terasy se tak stanou prodlouženou výspou našich domovů. A protože se alespoň na čas stanou další obytnou místností, je vhodné věnovat pozornost jejich zařízení.


Největším trendem venkovních prostor je „nechat vše růst“. Minulostí jsou záhonky upravené jako podle pravítka, dnes se květinám dává volnost. Pokud máte na zahradě květiny, zkuste je letos příliš nestříhat nebo vedle nich zasaďte další, aby s těmi v záhonku vytvořily dojem divoce rostoucí letní louky. Jestli vlastníte balkón, ideální dekorací na něj budou truhlíky s převislými květinkami, ideálně smíchejte více druhů, aby byl dojem méně udržovaný.


Dalším trendem je vytvoření pohybu nebo alespoň jeho dojmu. Máte-li prostor, zavěste tam houpací síť, sedátko nebo rovnou houpačku. Pokud tolik prostoru nemáte, dojem pohybu navodí i tekoucí nebo pobublávající voda třeba v přenosných fontánkách. Pohybovat se s větříkem budou i látkové pergoly nebo prostě jen závěsy nebo šátky, které navíc vytvoří i příjemný stín.


TIP: Zahradní houpačky a houpací křesla dle vašeho vkusu můžete přehledně vyhledat na vyhledávači nábytku a dekorací Biano.cz. Můžete si tak jednoduše filtrovat materiál, barvu i funkce tak, aby zapadly přesně do té vaší zahrady. V první řadě si nejdříve ujasněte ukotvení. Záleží, zda máte dva kotevní body – vhodné pro houpací síť, nebo jeden kotevní bod – ideální pro závěsné křeslo.


Co se týče materiálů, tak vedou stále dřeva a kovy. Dřevo frčí stále neopracované, velkou parádu vám na zahradě udělají třeba špalíky na sezení nebo malé špalíčky jako dekorace na balkóně. Dřevěné si ale můžete pořídit i květníky a zajímavě budou vypadat ošetřené samorosty. Z kovů je letos nejvíce in měď, kterou si můžete dopřát třeba v menších doplňcích jako jsou misky nebo lucerny. A stále platí, že čím víc patiny, tím lépe.
A nakonec ještě tři tipy na barevné ladění vašeho letního posezení.

Pokračujícím trendem jsou zemité tóny hnědé a cihlové, které vyniknou zejména na velkých kusech nábytku jako jsou křesla a stoly. Na látkách a kobercích můžete zvolit veselejší barvy, letošním hitem je tropická kombinace mátové a růžové, která báječně ladí s motivy zvířat…také vás hned napadnou plameňáci…? ? Klasickou a nadčasovou kombinací je samozřejmě stále zelená a bílá, která se objevuje nejčastěji na čalounění a pergolách.