Vytvářet pokojíky pro děti je největší radost, zvlášť když jsou rodiče sami kreativní a otevření nápadům. Moje radost z tohoto pokojíku je dvojnásobná, protože se o něj mohu podělit se čtenáři online magazínu Dům & Byt.


Pokojík pro aktivního předškoláčka jsme tvořili od základu, což je ideální start pro vytvoření ladícího a nadčasového interiéru. Nábytek je vyrobený na míru z laminovaných desek, které jsme vybrali pro jejich trvanlivost a velký výběr dekorů. Ústředním kusem nábytku je postýlka se stříškou, která se brzy po instalaci stala oblíbeným místem nejen malého majitele, ale i jeho kamarádů z širokého okolí. Stříška a konstrukce kolem postýlky totiž fungují jako bunkr, rozhledna a prolézačka. Aby vše vydrželo nápor malých průzkumníků, dodatečně jsme jí raději pevněji přimontovali ke stěnám. Postýlku od stěny odděluje úložný prostor na knížky a lampičku a vedle postýlky je multifunční stolek, který zároveň slouží jako truhla na hračky nebo sedátko.


Skříně jsou řešené tak, aby v nich bylo dostatek úložného prostoru i pro budoucího teenagera. Přestože se tedy nyní zatím využívají převážně jejich spodní části skříní, všechny mají i nástavce na ukládání sezónních a ne často používaných věcí. Využili jsme i bok skříně, kam jsme umístili knihovničku s posuvnými dvířky.


V pokojíku samozřejmě nesmí chybět hrací a odpočinková zóna. Ta je v dětských pokojích nezbytností a mohou jí tvořit sedací či válecí prvky, sportovní náčiní či různé čtecí a schovávací koutky. Důležité je, aby se tam dítě cítilo bezpečně a uvolněně. Vzhledem k aktivnímu zaměření malého obyvatele jsme chtěli vytvoři místo, kde si může nejen hrát, ale i pořádně skotačit. Žebřiny s kruhy a závěsnými prvky tuto úlohu perfektně splní.
Barevně jsme vyšli z bílého základu na velkých kusech nábytku, který jsme doplnili odstíny modré a šedé na detailech, výmalbě a doplňcích. Výmalbu podle vzoru zvládli sami rodiče, stejně jako polepení skříní veselými nálepkami. K doladění a zútulnění pokojíku jsme zvolili šedobílý textilní lustr, který ladí s látkou na okenních roletkách.