Kuchyně jsou bezesporu srdcem domova a jako takovým jim v návrzích téměř vždy patří nejvíce pozornosti. Nejinak tomu bylo v případě kuchyně, pro kterou jsme s paní majitelkou jsme měly společnou vizi propojení designu s funkčností. Výsledkem je kuchyně nejen krásná, ale i praktická.
Rozvržení spotřebičů a členění skříněk jsme uzpůsobily požadavkům a zkušenostem paní majitelky a následně jsme se vrhly na design. Bílý lesk na skříňky jsme zvolily pro jeho zřejmou nadčasovost a moderní vzhled. Aby lesklý povrch nepůsobil příliš chladně a sterilně, vyvážila jsem ho teplými tóny dubu na spodní řadě nástěnných skříněk. Celkový dojem vzdušné moderní kuchyně doplňuje dekor betonu na pracovní a obkladové desce. Pracovní plochu navíc osvětluje funkční osvětlení, které celou linku příjemně zateplí a zútulní.
Jelikož je kuchyňská linka součástí jedné místnosti s obývací a jídelní částí, navrhla jsem jí ve tvaru U, což z ní opticky vytváří samostatnou zónu. S obývací a jídelní částí jí ale propojuje pultík se snídaňovým sezením a vitrína na skleničky a jídelní potřeby.