Jaro je vždy ve znamení veletrhů, které představují nové trendy v bytovém designu. Kromě nejtrendovějšího Salone del Mobile v Miláně a asi nejobsáhlejšího Maison et Objet v Paříži probíhají významné akce v Německu, Švédsku i jinde v Evropě, Americe i Asii. V našich končinách se koná soubor přehlídek o bydlení For Interior. Všechny ale mají společný cíl, a to ukázat, co bude trendy v bydlení pro tento rok.


V barvách, kromě letošní vyvolené fialové, vedou odstíny zelené a modré, od výrazné limetkové, přes temnou smaragdovou a zajímavou petrolejovou až po veselou tyrkysovou. Pokračuje obliba minimalistického designu inspirovaného Skandinávií a Asií, ale letos se budou styly více přelévat a in je jejich mixování. Stále oblíbené jsou kovy, neopracované dřevo a přírodní materiály. Trendem je si prostě přinést co největší kousek přírody či zahrady domů.


Já jsem se letos vypravila na letňanský veletrh, kde mě zajímaly konkrétní kusy nábytku, a to především pohovky. Ty jsou totiž hned po kuchyních středobodem většiny domácností, takže musí být nejen krásné, ale hlavně pohodlné. A tenhle veletrh je ideálním místem, kde si můžu doslova osedět různé typy od různých výrobců a neuběhám si při tom nohy. Trendem jsou prostorné modulové pohovky s velkými pohodlnými polštáři, na kterých můžete nejen sedět, ale i ležet či pracovat nebo řádit s dětmi. Pokud jste spíše pro úspornější řešení, budou pro vás ideální odlehčené solitéry, které zaujmou výraznými barvami, materiály nebo netradičním zpracováním. A jaká je vaše srdcovka?