OBÝVACÍ POKOJ PRO RELAXACI

Cílem bylo vytvořit zajímavý nábytek, který by poskytl domov knihám, DVD a neskladným předmětům, aniž by prostor zahltil.

Originální sestava knihovny a televizní stěny využívá celou stěnu a přesahuje přes roh na další. Inspirací pro zpracování a barvy sestavy byla vysoká komoda, kterou majitelé již vlastnili.

Barvy z přihrádek komody jsem zopakovala i na dvířkách knihovny a také na jedné jídelní židli, aby se tak všechny prvky propojily v jeden harmonický celek.

Vzdušnou otevřenost celé místosti podtrhuje nábytek v lehkém retro stylu s úzkými nožkami a jednoduchá kulatá svítidla.

RŮŽOVÁ OÁZA S JEDNOROŽCI

Je úžasné, když rodiče splní svým ratolestím sny. Krásným příkladem je pokojík pro malou školačku, který se stal růžovou oázou pro snění s jednorožci.

Hlavním prvkem pokoje je prostorné zvýšené lůžko, které láká k odpočinku, ale zajistí i dostatek úložného prostoru a navíc i místo pro sezení rodiců.

Na lůžko navazující knihovna a skříně pojmou vše potřebné tak, aby ve středu místnosti zbylo dost prostoru na hraní.

A protože růžové není nikdy dost, dominuje celé stěně s pracovním stolem a originální nástěnnou sestavou.

 

KUCHYNĚ V HLAVNÍ ROLI

Kuchyně jsou bezesporu srdcem domova a jako takovým jim v návrzích téměř vždy patří nejvíce pozornosti. Nejinak tomu bylo v případě kuchyně, pro kterou jsme s paní majitelkou měly společnou vizi propojení designu s funkčností.

Rozvržení spotřebičů a členění skříněk je uzpůsobené na míru zkušenostem a potřebám paní majitelky, takže vše má své místo. Důležité také bylo nenásilně propojit kuchyňskou linku s obývací částí, což zajistil pultík, který je přístupný z obou stran.

Díky spojení bílého lesku, dřeva a betonu působí kuchyně moderně a zároveň útulně. 

POKOJÍK PRO AKTIVNÍHO CHLAPEČKA

Vytvářet pokojíky pro děti je největší radost, zvlášť když jsou rodiče otevření nápadům. Pokojík pro aktivního předškoláčka jsme tvořili od základu, takže všechny kusy nábytku spolu ladí.

Centrem pokoje je postýlka se stříškou, která se ihned stala oblíbeným místem pro hraní nejen malého majitele, ale i jeho kamarádů. 

Truhla vedle postýlky slouží jako noční stolek i box na hračky. Skříně jsou nadčasové a bude v nich dostatek místa i pro budoucího teenagera.

Základní barvou je bílá, kterou doplňuje modrá na nábytku a šedá na doplňcích. Výmalbu podle vzoru zvládli sami rodiče, stejně jako montáž žebřin.

BYT ŘEŠENÝ NA MÍRU

Cílem návrhu a následné realizace bytu v novostavbě bylo vytvořit praktické a nadčasové bydlení pro mladý pár. Prioritou bylo použití kvalitních přírodních materiálů.

V kuchyni a obývací části jsme použili tmavé dřevo, sklo, kov a kámen. Místnosti dominuje tmavá kuchyňská linka a obývací stěna s dýhovými dvířky. Pracovní deska linky i ostrůvku je z výrazné černé žuly. V prostoru zaujmou ručně foukané lustry od umělecké sklářky.

V malé předsíni a koupelně se díky řešení na míru povedlo vytvořit neuvěřitelně mnoho úložného prostoru. 

O projektu vyšel článek zde: Bydlení/Na návštěvě magazínu Proženy.cz.

ZÁZEMÍ PRO ZVÍDAVOU SLEČNU

Když z malé školačky vyroste zvídavá slečna, je potřeba tomu uzpůsobit i její pokoj a vytvořit jí zázemí pro nové aktivity.

Malá obyvatelka měla dost jasnou představu o barvách svého budoucího pokoje. Pro dívky poměrně netradiční kombinace oranžové a modré je velmi svěží a krásně vynikne na pozadí bílé.

Do skříní se musely vejít oděvy na běžné nošení i na sport, což vyřeší dvojité šatní tyče. Další úložné prostory skrývá postel a skříňka za ní. 

Dominantou nejdelší stěny je originálně řešená nástěnná police, která pojme všechny suvenýry, výrobky a jiné důležitosti. 

DŮM S MODERNÍM ŠMRNCEM

Jak se modernizuje prostor, jemuž dominují tmavě zelená tabulová okna a zdobná kuchyňská linka v syté barvě dubu?

Primárním cílem bylo zklidnit výrazné barvy přidáním šedé a zvolit stylově čistší tvary nábytku a doplňků. Vyvážení barev a jednoduché tvary jsou zejména viditelné na dvou pohovkách v obývací části.

Rustikální dojem kuchyňské linky jsme odlehčili ztmavením podlahy a pracovní desky a výměnou původních obkladových dlaždic za betonovou stěrku.

Moderní a lehce industriální švih jsme do obou místností dostali přidáním jednoduchých kovových doplňků a atraktivních svítidel.

REKONSTRUKCE OBYTNÉ ČÁSTI DOMU

Cílem bylo prosvětlit a zmodernizovat tmavé přízemí domu s kuchyní a obývací částí. Rekonstrukce proběhla doslova od podlahy, původní dlažbu nahradily moderní vinylové dílce a pod linkou je nově podlahové vytápění.

Nová kuchyňská linka se otevřela do obývací části, čímž se celý prostor sjednotil a zvětšil. Díky přemístění jídelního koutu na druhou stranu velkého okna vznikl u schodů prostor na relaxační koutek pro paní majitelku.

K projasnění posloužila bílá barva výmalby a nábytku, která o to více vynikne vedle medově žlutého dubu na podlaze, masivních schodech a na dalších detailech.

POKOJÍK PRO PRINCEZNU

S blížícím se nástupem malé obyvatelky do první třídy bylo potřeba její pokojík náležitě připravit. Stávající nábytek byl sice stále vyhovující, ale už příliš dětský a nebyl zde pořádný psací stůl.

Rozhodli jsme se tedy vybrané kousky nábytku osvěžit a doplnit novým pracovním místem. Postel a regály tak dostaly nátěr s bílou patinou, kterou doplnily majitelčiny oblíbené pastelové odstíny růžové a mentolové.

Kromě romantických barev působí v pokojíku princeznovsky také lehounké baldachýny. Jeden nad postelí a druhý jako vzdušný altánek na důležitý odpočinek.

BYDLENÍ PRO DVĚ GENERACE

Přizpůsobit menší byt společnému bydlení dvou generací je vždy výzvou, obzvlášť, když jedna je již seniorní.

Cílem bylo tedy vytvořit nábytek, který by seniorní osobě umožnil pohodlný pohyb a zároveň byl praktický i pro mladší generaci. Lůžko a předsíňový nábytek je navržen na míru a uzpůsobené tak, aby plně vyhovoval potřebám seniorky. Ostatní nábytek je záměrně úsporný a odlehčený, aby s ním byla lehká manipulace. 

Barevně jsem vsadila na dekor dřeva, konkrétně buk pro jeho světlou barvu a příjemnou útulnost. Dřevodekor doplňuje neutrální světle šedá, která je nadčasová kombinace.

+420 604 510 228

Jankovcova 94
170 00 Praha 7