Podzim je pro mě kouzelné roční období. Přestože je hodně dní šedivých, brzy se stmívá a venku je chladno, o to lepší je přijít domů, rozsvítit světla a zachumlat se do něčeho měkkého a hřejivého. Dnes jsem si pro vás připravila mé tipy a triky na to, jak si na podzim zútulnit domov a připravit ho na zimní měsíce.

Vrstvy. Stejně jako v módě, nejlepší ochranou před chladem jsou vrstvy. Pokud jste ještě nevytáhli teplé deky a plédy, je nejvyšší čas to udělat. V kombinování materiálů se meze nekladou, i když studené počasí si přirozeně žádá těžší materiály jako vlnu, kožešiny, fleece nebo samet. Útulný dojem navodíte, když na pohovku navrstvíte deku a různé polštářky, přes křeslo přehodíte kožešinku nebo pléd a na postel si dáte pletený přehoz. Nebojte se k vrstvení využít i podlahu. Jen máloco vypadá tak pohodlně jako třeba kožešinka na koberci nebo pletený puf a polštářky na podlaze. Jestli nemáte v ložnici koberec, zkuste si dát k posteli aspoň malý kobereček, čím vyšší vlas tím lépe. Ranní vstávání bude hned o poznání příjemnější. ?

Světlo. Denního světla je už sice pomálu, ale není nutné snažit se ho dohnat tím umělým, stejně ho nikdy plně nenahradí. Pošmourná rána a večery mají své kouzlo, které si přímo říká o mihotavé světlo ohně. Táborák vám samozřejmě nedoporučím, ale skoro stejný dojem vykouzlíte i se svíčkami ve svícnech, lucerničkách a lampiónech. Magickou podzimní atmosféru vám pomohou navodit také světelné řetězy, kterými můžete dekorovat okna, dveře, čela postelí nebo jiný nábytek.

Kovy. Zlatavé odstíny kovů připomínají oheň a dokáží interiér opticky zateplit. Barvy podzimu zosobňují kovy jako měď, zlato nebo bronz. Nejlépe vypadají v kombinaci se světlem, které se v nich krásně odráží. Ideálními podzimními doplňky tak jsou třeba měděné lampy nebo bronzové či zlaté svícny a lucerny. Pokud si umíte představit třeba i zlatavý odkládací stolek, doplňte ho zajímavými knihami. Tato kombinace totiž působí nejen útulně, ale přímo vybízí k posezení.